garnek

Taboret gazowy a kuchenka

Czy słyszeliście o taborecie gazowym? Z pewnością tak, choć na pewno znajdą się także i ci, zwłaszcza młodzi ludzie, którzy nie mają o tym urządzeniu wielkiej wiedzy. I w zasadzie nie ma się czym dziwić, ponieważ trzeba podkreślić, że w swoich kuchniach prywatnych zazwyczaj z nich nie korzystamy. Bo i po co skoro mamy w nich kuchenki, czy to gazowe, czy też elektryczne. W ujęciu biznesowym, a więc restauracji, stołówkach czy też gastronomi taki sprzęt się jednak bardzo przydaje i jak się okazuje ma nawet przewagę nad tradycyjną kuchenką.

Wygląd

Taboret gazowy tak jak i kuchenka służy do gotowania gorących posiłków. Wykonany jest on ze stali nierdzewnej i wyposażony w jeden lub dwa palniki, których płomień możemy regulować pokrętłami. Warto podkreślić, że takie taborety są bardzo odporne i wytrzymują wielkie obciążenia. Postawić bez problemu możemy na nich nawet ciężkie kotły służące do gotowania dużej ilości jedzenia.

Nie bez znaczenia jest to, że taborety takie są bardzo bezpieczne, gdzie przed poparzeniem ostrzega lampka sygnalizacyjna. Jeśli natomiast z jakiegoś powodu płomień zostanie zalany i zgaśnie, automatycznie zamykany jest tu dopływ gazu.

Dlaczego taboret zamiast kuchenki?

Zadajmy sobie w związku z tym zasadnicze pytanie – dlaczego wyposażenie gastronomiczne w postaci taboretu jest lepsze od kuchenki? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Trzeba podkreślić, że taboret jest urządzeniem bardzo lekkim, które nie sprawia nam wielkiego problemu przy transporcie, a więc skorzystać możemy z niego nie tylko w naszym lokalu, ale także poza nim, na przykład obsługując jakieś imprezy zewnętrze. Wówczas niezbędna nam będzie tylko butla gazowa.

Poza tym wielką zaletą takich taboretów jest regulacja ich wysokości. Jest to szczególnie ważne przy gotowaniu w ciężkich kotłach. Nie musimy wówczas dźwigać wielkich ciężarów, bo palnik można ustawić tuż nad ziemią.