lokal

Sukces restauracji – jak go osiągnąć?

Własny biznes to marzenie wielu jako sposób na stabilizację finansową i samorealizację zawodową. Otwierając własną restaurację, należy pamiętać o trzech głównych rzeczach, żeby odniosła sukces w branży.

PRACOWNICY

Podstawą każdej restauracji jest kuchnia. To ważny element jej sukcesu. Bez kuchni lokal nie istnieje. Dlatego także potrzebni są wykwalifikowani pracownicy, w tym kucharze i pomoce kuchenne, od których zależy jakość i smak przygotowywanych potraw. Dobry kucharz musi posiadać wiedzę na temat gotowania i wiedzieć, jak ją wykorzystać w praktyce. Powinien też mieć prawdziwy talent kulinarny, a więc łatwość w przygotowywaniu dań oraz przyjemność z gotowania. O personel trzeba dbać, by nie był niezadowolony i sfrustrowany oraz czuł się doceniany przez pracodawcę. Pracownik niedoceniany, poniżany i taki, który nie otrzymuje wynagrodzenia na czas może szybko stracić motywację, co obniża jego wydajność i jakość w pracy. Potrzebny jest stały i zaangażowany zespół, który będzie pracował na sukces lokalu.

WYPOSAŻENIE

Każdy punkt gastronomiczny: restauracja, bar czy bistro potrzebuje odpowiedniego sprzętu. Bez tego nie może prawidłowo funkcjonować. Wysokiej jakości wyposażenie gastronomiczne to gwarancja przygotowania pysznych dań, a więc także zadowolenia klientów. Przyszłością każdej restauracji są klienci, więc każdy restaurator dąży do tego, aby było ich jak najwięcej. Klienci są najważniejszą częścią restauracji, to od nich jest uzależniona jej przyszłość. Sprzęt powinien być sprawny i wysokiej jakości, bowiem od niego zależy także bezpieczeństwo na kuchni. Dlatego też nie może być przestarzały i wadliwy. Sam talent kulinarny kucharzy to za mało. Potrzebne jest nowoczesne kuchenne wyposażenie. Sprzęt powinien być wymieniany co jakiś czas, ponieważ wszystko z czasem się zużywa i niszczy, nawet jeśli o to zadbamy. Dlatego należy monitować stan urządzeń, a w razie konieczności wymienić na nowszy model. W lokal gastronomiczny trzeba zawsze inwestować i nie możemy oszczędzać na sprzęcie.

WYSTRÓJ SALI

Ważne jest nie tylko wyposażenie kuchni w nowoczesne uprzędzenia kuchenne, ale również wystrój i wyposażenie sali jadalnej. To w niej są przyjmowani goście i spożywane zrobione przez kucharza potrawy. Jeśli wystrój jest nieprzemyślany i niezgodny z wizją restauracji, a wyposażenie odbiega od standardów, czyli jest przestarzałe i niesprawne to, to lokal na pewno nie odniesie sukcesu. Każdy szczegół ma znaczenie, gdyż przyciąga albo odpycha klientów. Ważna jest też czystość w kuchni i na sali. W zaniedbanym wnętrzu nikt nie ma ochoty zjeść obiadu albo kolacji. Warto co pewien czas wprowadzać jakieś zmiany w wystroju, a więc też unowocześniać lokal.

foto: http://smakiwroclawia.pl